Poradniki
Rozwod.plPoradniki

Zarys poradników rozwodowych

Twój poradnik do spraw separacji, rozwodu oraz nowego początku

W Twoim bezpłatnym poradniku rozwodowym znajdziesz wszystkie informacje od A do Z. Mamy dla Ciebie następujące bezpłatne poradniki: prawo rodzinne i rozwodowe, alimenty, dzieci i władza rodzicielska, koszty rozwodu, finanse i podatki, mediacja, psychologia i nowy początek.

Prawo rodzinne

Poradnik - Prawo rodzinne

Rozwód i separacja od A do Z

W poradniku prawnym znajdziecie wszystkie informacje, dotyczące separacji, prawa rozwodowego, podziału majątku, sprzętu domowego, podatków, renty, intercyzy i dużo więcej.

Poradnik - Alimenty

Poradnik - Alimenty

Jak wysokie alimenty będę musiał płacić? Jak wysokie mogę otrzymać?

W poradniku Alimenty, uzyskacie informacje dotyczące obowiązku alimentacyjnego względem małoletnich dzieci, jak i okresu jego trwania, obowiązku alimentacyjnego względem byłego małżonka, małżonki, czy rodziców i okres jego wygaśnięcia oraz informacje o kosztach utrzymania i wykształcenia dzieci.

Poradnik - Koszty rozwodu

Poradnik - Koszty rozwodu

Ile kosztuje rozwód?

W poradniku Koszty rozwodu dowiecie się: Ile kosztuje rozwód (koszty sądowe, koszty adwokackie)? Jak możecie zminimalizować koszty rozwodowe? Czy E-Rozwód jest bardziej korzystny? Gdzie możecie złożyć wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych?

Poradnik - Finanse i podatki

Poradnik - Finanse i podatki

Zmiany po rozwodzie

Jeżeli postanawiacie się rozstać ma to nie tylko emocjonalne, ale również finansowe skutki, przede wszystkim w zakresie podatków. W poradniku Finanse i podatki znajdziecie informacje, dotyczące podatków, ubezpieczeń i kredytu hipotecznego.

Poradnik – Mediacja

Poradnik – Mediacja

Dobre rozwiązanie dla obydwu stron

Dobra mediacja może zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, a przede wszystkim sporą ilość nerwów i czasu. Pod warunkiem, że obojgu partnerom uda się stworzyć komunikację zorientowaną na osiągnięcie celu. Co oznacza mediacja? Z jakimi kosztami się wiąże? Kim jest mediator? Informacje na ten temat znajdziecie w poradniku Mediacja.

Poradnik – Psychologia

Poradnik – Psychologia

Jak radzić sobie z rozstaniem?

Coraz częściej małżeństwo w Polsce kończy się rozwodem. Jest to jednak małe pocieszenie, jeżeli ten problem dotknie nas samych. Kiedy zostaniemy opuszczeni przez partnera najczęściej musimy sami poradzić sobie z kryzysem. W początkowej fazie rozstania sytuacja może nas przerastać. Informacje jak pokonać kryzys znajdziecie w poradniku Psychologia.

Poradnik – Psychologia

Poradnik - Dzieci i władza rodzicielska

Pomóż dziecku poradzić sobie z Waszym rozstaniem

Dzieci w szczególny sposób przeżywają separację i rozwód rodziców. Czują strach i niepewność. Jak sobie z tym radzą? Cztery etapy wewnętrznego radzenia sobie z rozwodem rodziców. Jak i kiedy powiesz o rozwodzie swojemu dziecku? Możliwość otrzymania wspólnej władzy rodzicielskiej, niezależnie od tego, z którym rodzicem dziecko mieszka. Informacje na ten temat znajdziecie w poradniku Dzieci i władza rodzicielska.

Poradnik – Psychologia

Poradnik - Związki nieformalne

Kilka słów o konkubinacie

Liczba związków nieformalnych rośnie w Polsce od lat. Z upływem czasu niezalegalizowane związki partnerskie (tzw. konkubinaty) stały się alternatywą małżeństwa (przede wszystkim jeśli chodzi o młodsze pary). W poradniku Związki nieformalne znajdziecie najważniejsze informacje, dotyczące podziału majątku oraz władzy rodzicielskiej po rozpadzie konkubinatu.

Poradnik - Rozwód w innych państwach

Poradnik - Rozwód w innych państwach

Przesłanki, rodzaje, cechy szczególne

Czy Ty albo Twój partner posiadacie obce obywatelstwo lub któreś z Was żyje za granicą? W poradniku Rozwód międzynarodowy uzyskacie informacje dotyczące różnych krajów: kompetencje (w jakim kraju możecie przeprowadzić rozwód), międzynarodowe przesłanki rozwodowe oraz wsparcie finansowe.