Zarys poradników rozwodowych

Wasz poradnik do spraw separacji, rozwodu oraz nowego początku

Poradnik rozwodowy: W Waszym bezpłatnym poradniku rozwodowym znajdziecie wszystkie informacje od A do Z. Mamy dla Was następujące bezpłatne poradniki: prawo rozwodowe, prawo małżeńskie, alimenty, dzieci i władza rodzicielska, koszty rozwodu, finanse i podatki, mediacja, psychologia i nowy początek.

Wasze Top-Tematy: 

  • Poszczególne kroki postępowania rozwodowego.
  • Dlaczego dzięki E-Rozwodowi, proponowanemu przez portal Easy-Divorce.pl oszczędzacie?
  • Z jakimi kosztami musicie się liczyć decydując się na rozwód?
  • Jakie koszty utrzymania musicie pokryć (alimenty względem dzieci, alimenty względem wspómałżonka)?
  • Co stanie się z Waszymi dziećmi, majątkiem, długami, domem?

Poradnik: prawo rodzinne i rozwodowe

W poradniku prawnym znajdziecie wszystkie informacje, dotyczące separacji, prawa rozwodowego, podziału majątku, sprzętu domowego, podatków, renty, intercyzy, procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa (rozwód kościelny) i dużo więcej.


Poradnik: alimenty

W poradniku: alimenty uzyskacie informacje, dotyczące obowiązku alimentacyjnego względem małoletnich dzieci, jak i okresu jego trwania, obowiązku alimentacyjnego względem byłego małżonka, małżonki, czy rodziców i okres jego wygaśnięcia, oraz informacje o kosztach utrzymania i wykształcenia dzieci.


Poradnik: koszty rozwodu

W poradniku:koszty rozwodu dowiecie się: Ile kosztuje rozwód (koszty sądowe, koszty adwokackie)? Jak możecie zminimalizować koszty rozwodowe? Czy E-Rozwód jest bardziej korzystny? Gdzie możecie złożyć wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych?


Poradnik: finanse i podatki

Jeżeli postanawiacie się rozstać ma to nie tylko emocjonalne ale również finansowe skutki, przede wszystkim w zakresie podatków. W poradniku: finanse i podatki znajdziecie informacje, dotyczące podatków, ubezpieczeń i kredytu hipotecznego.


Poradnik: mediacja

Dobra mediacja może zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy a przede wszystkim sporą ilość nerwów i czasu. Pod warunkiem, że obojgu partnerom uda się stworzyć komunikację zorientowaną na osiągnięcie celu. Co oznacza mediacja? Z jakimi kosztami się wiąże? Kim jest mediator? Informacje na ten temat znajdziecie w poradniku: mediacja.


Poradnik: psychologia

Coraz częściej małżeństwo w Polsce kończy się rozwodem. Jest to jednak małe pocieszenie, jeżeli ten problem dotknie nas samych. Kiedy zostaniemy opuszczeni przez partnera najczęściej musimy sami poradzić sobie z kryzysem. W początkowej fazie rozstania sytuacja może nas przerastać. Informacje jak pokonać kryzys znajdziecie w poradniku: psychologia.


Poradnik: dzieci i władza rodzicielska

Dzieci w szczególny sposób przeżywają separację i rozwód rodziców. Czują strach i niepewność. Jak dzieci sobie z tym radzą? Cztery etapy wewnętrznego radzenia sobie z rozwodem rodziców. Jak i kiedy powiesz o rozwodzie swojemu dziecku? Możliwość otrzymania wspólnej władzy rodzicielskiej, niezależnie od tego, z którym rodzicem dziecko mieszka. Informacje na ten temat znajdziecie w poradniku: dzieci i władza rodzicielska.


Poradnik: związki nieformalne

Liczba związków nieformalnych rośnie w Polsce od lat. Z upływem czasu niezalegalizowane związki partnerskie (tzw. konkubinaty) stały się alternatywą małżeństwa (przede wszystkim jeśli chodzi o młodsze pary). W poradniku: związki nieformalne znajdziecie najważniejsze informacje, dotyczące podziału majątku oraz władzy rodzicielskiej po rozpadzie konkubinatu.


Poradnik: rozwód międzynarodowy

Czy Ty lub Twój partner posiadacie obce obywatelstwo, lub któreś z Was żyje za granicą? W poradniku: rozwód międzynarodowy zyskacie informacje dotyczące 17. krajów: kompetencje (w jakim kraju możecie przeprowadzić rozwód), międzynarodowe przesłanki rozwodowe oraz wsparcie finansowe.


Poradnik: nieruchomości

Rozwód stawia nas w sytuacji, że jesteśmy zmuszeni do podziału majątku, w tym do podziału domu lub wspólnego mieszkania. Wiąże się to z wieloma problemami. Ile warte jest Wasze mieszkanie? Co z kredytem hipotecznym? Sposób korzystania ze wspólnego mieszkania. Poradnik: nieruchomości pomoże Wam znaleźć potrzebne informacje.


Poradnik: nowy początek

Po rozstaniu pojawia się dużo pytań. Jak sobie poradzę? Co będzie dalej z moimi dziećmi? Jak znajdę partnera/partnerkę, który będzie do mnie pasował? Informacje o tym jak poradzić sobie z nowym początkiem uzyskacie w poradniku: nowy początek.

Zgodnie z tematem

Również w interesie
Informacje o rozwód
dla Ciebie!